Lukáš Havlíček | 6. února 2012

Archiv

SK Kyonggi Kwon získal nominaci na Mistrovství světa dětí do 14 let !!!

Ve dnech 4.-5.2.2012 se vypravilo devět závodníků z CBU Vysočina SK Kyonggi Kwon do německého Stuttgartu, aby se zde zúčastnilo Pre-World Children Taekwondo Championships – 17 th Int Childrenś Championships and Family Championships for kids up to 14 years. Byly to pro ně první zahraniční závody, s výjimkou Milana Hoanga, který se již podobných závodů zúčastnil s reprezentací poomse.

V sobotu se závod týkal pouze Michala Krupila, který bojoval v kyorugi -37 Kg. Michal měl před sebou tři zápasy, ale bohužel tréma z prvních zahraničních závodů udělala své a s výsledkem 2:8 nepostoupil o medaile, skončil na 4.místě.

Ostatní bojovníci měli své závody a boje v neděli.  7 bojovníků v poomse a 2 bojovníci v kyoruggi. Jako první nastoupila naše nejmladší bojovnice závodnice Káťa Svítilová, která ve svých šesti letech v šech pět soupeřek svojí precizní technikou s přehledem porazila a získala první zlato pro náš klub a titul mistryně Evropy dětí do 14ti let.

Druhým na řadě byl Martin Tyma, i on zabodoval, z devíti bojovníků v kategorii získal krásně druhé místo.  V Další kategorii jsme měli hned dva bojovníky, Šimona Vopelku a Michala Krupila, z celkem šesti závodníků získal Šimon první a Michal druhé místo.

Hned po kategorii kluků přišly na řadu holky, Adéla Pražáková a Karolína Urbanová, Karolína tuto kategorii vyhrála a Adéla získala stříbro. Na další boje jsme si museli počkat a po polední pauze. Poté nastoupil Milan Hoang a získal poslední zlato pro náš klub v poomsae.

Ještě jsme měli před sebou dva boje, kterých se účastnili Lukáš Dvořák a Jan Hačka. Lukáš měl v této kategorii  žák -36kg hodně silného soupeře a poprvé si zde vyzkoušel kopy na hlavu, tentokrát se mu nepodařilo postoupit, ale odnesl si cenné zkušenosti do dalších bojů a získal krásné třetí místo. Honza ve váhové kategorii kadet +61kg se postavil proti o dost silnějšímu bojovníkovi, ale díky vytrvalé průpravě před závody soupeře porazil a zvítězil výsledkem 8:5 a tím získal pro náš klub poslední turnajové zlato a titul mistr Evropy dětí do 14ti let.

Partnerské odkazy

Partneři

19.05.2024
Uf. Poslední domácí utkání nepřineslo jihlavským fotbalistům ani fanouškům mnoho radosti. Vysočina po špatném výkonu ve druhém poločase nestačila na…
19.05.2024
Fotbalisté Zlína ve 4. kole skupiny o záchranu podlehli Bohemians 1:2 a na posledním místě tabulky ztrácejí dva body na baráž. Předposlední zůstaly…