Ing. Vítězslav Holub | 14. dubna 2014

Archiv

Amatérská tenisová liga se rozjíždí

S příchodem jara začíná sezóna také na kurtech ve sportovním areálu Riviéra na Pávově. Zároveň s tím odstartuje druhý ročník Jihlavské amatérské tenisové ligy.

Projekt soutěže pro amatérské tenisty začal v loňské sezoně a hned první ročník si získal značnou popularitu. Soutěž je organizována pod hlavičkou Jihlavské unie sportu a loni se do ligy zapojilo čtyřiadvacet tenistů bez rozdílu pohlaví, věku a výkonnosti. „Loňská liga začala později, až v srpnu, což bylo způsobeno jednak pozdějším nápadem na vznik ligy až v průběhu sezóny a také nepříznivým počasím,“ řekl Žaloudek, spoluorganizátor soutěže.

V uplynulé sezoně se tak hrálo zhruba dva měsíce, přesto amatérská liga zapustila na Pávově své kořeny. Letos se začne, pokud tomu napomůže počasí, hned v průběhu dubna a organizátoři očekávají ještě větší zájem amatérských tenistů z Jihlavy a okolí, než tomu bylo loni. Liga se bude hrát opět pyramidovým způsobem, kdy slabší hráči vyzývají k zápasům silnější soupeře. V současné době je již přihlášeno o zhruba deset hráčů více než loni, čímž se lize dostane ještě větší zajímavosti.

„Nikdo se tedy nemusí obávat, pokud má slabší výkonnost, žebude stále prohrávat. Během dvou, tří zápasů se dostane do odpovídající výkonnostní úrovně pyramidy a poté již bude hrát se soupeři přibližně stejné úrovně,“ doplnil organizátor.

Samozřejmostí při zápasech ligy je nižší hodinová sazba za pronájem kurtů. Vstupní poplatek do soutěže činí 400 Kč, hodinová sazba při zápasech ligy je 80 Kč.  Více informací a možnost registrace najdou zájemci na webových stránkách

ligy www.sportjihlava.cz/tenis.

Partnerské odkazy

Partneři

30.09.2023
Největší atrakcí 10. kola FORTUNA:LIGY bylo utkání vedoucí Sparty s třetí Plzní, v němž se na pražské Letné radovali domácí. Jablonec v sobotu…
30.09.2023
Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem mají od minulého týdne nového kouče, prozatím. Rozhodně se ale nejednalo o velkou změnu.