Lukáš Havlíček | 9. listopadu 2010

Archiv

Další jednání o podpoře sportu s představiteli politických stran

Ředitel RS ČSTV Jihlava ing. Vítězslav Holub absolvoval další kola vyjednávání podpory sportu s představiteli politických stran. 26. října 2010 navštívil sídlo Komunistické strany Čech a Moravy, kde jednal s místopředsedou ÚV KSČM Mgr. Milanem Bičíkem. Tématem jednání bylo ohrožení financování sportu na regionální úrovni a tím pádem i zánik regionálních článků ČSTV, které jsou odborným zázemím pro TJ a SK. Stejné téma bylo předmětem další schůzky s poslancem za ODS Michalem Doktorem, který je zároveň místopředsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. I zde byla podána informace o hrozbě kolapsu systému organizovaného spolkového sportu, který efektivně funguje několik desetiletí za předpokladu schválení návrhu Státního rozpočtu v současné, předložené podobě. Výsledky schůzek nelze předjímat, můžeme pouze doufat, že předložené argumenty pomohou zvrátit nepříznivý trend, který by ve svém důsledku vedl k zániku systému organizovaného sportu a tělovýchovy v regionech.

Partnerské odkazy

Partneři

30.09.2023
Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem mají od minulého týdne nového kouče, prozatím. Rozhodně se ale nejednalo o velkou změnu.
29.09.2023
Poslední čtyři. V každé ze skupin v prvních třídách je po jednom celku, který ještě letos nepoznal radost z vítězství. Všechny hrají o víkendu na…