Ing. Vítězslav Holub | 19. března 2014

Archiv

Jihlavské hokejové hry 2014

 Jihlavská unie sportu ve spolupráci s klubem HC Dukla Jihlava pořádá o nadcházejícím víkendu ojedinělou akci. Na Horáckém zimním stadionu se odehrají od pátku do neděle čtyři zápasy starých gard hráčů z Jihlavy a okolí proti výběru hokejistů z Finska z okolí města Tampere.

 „Na ledě se ale nepředvedou bývalé hokejové finské hvězdy, tak jako tomu bylo při akci Den legend v roce 2012, kdy se na jihlavském zimáku představili bývalí vynikající hokejisté ze Švédska. Jedná se o akci v rámci sportovní turistiky,“ říká jeden z pořadatelů akce Bedřich Ščerban.

 Ten má na starosti zejména program pobytu finských hokejistů. „V návaznosti na Mezinárodní hokejovou česko-finskou školu, kterou pořádáme každoročně s pomocí Kraje Vysočina, se finská strana rozhodla ke sportovnímu výletu do Čech. Dohromady se dali tatínci bývalých účastníků hokejové školy i další zájemci a v Jihlavě na ledě protáhnou svá těla,“ dodal Ščerban.

 Nezůstane jenom u čtyř zápasů na ledě. Fini přiletí do Prahy v pátek a kromě zápasů mají naplánovaný program. V pátek večer po zápase se starými pány z Velkého Meziříčí (zápas se hraje od 17 hod.) absolvují exkurzi v Pivovaru Jihlava. V sobotu se dopoledne střetnou od 11.15 hod. se starším týmem HASu Jihlava a odpoledne od 17 hodin je čeká souboj s mladším výběrem týmu HASu Jihlava.

 „V sobotu večer navštíví saunu, bez ní se Fini neobejdou,“ doplnil Ščerban. V neděli ráno je čeká od 9.15 hod. duel se starou gardou Dukly Jihlava. Nedělní odpoledne stráví v Praze a v pondělí odlétají do vlasti. „Veškeré náklady si finská strana hradí sama. Dukla a Jihlavská unie sportu, která měla na starosti sportovní část pobytu, jen zařídila vše potřebné v Jihlavě. 


 

Partnerské odkazy

Partneři

18.05.2024
Už jen pět kol zbývá do konce fotbalových soutěží. Emoce budí přetahované o vedoucí pozice v jednotlivých třídách. Atraktivní duel se v přeboru…
18.05.2024
Jednoznačným tahákem 24. kola krajského přeboru Vysočiny bude sobotní souboj mezi fotbalisty čtvrté Kamenice nad Lipou a druhé Chotěboře.