Lukáš Havlíček | 9. září 2011

Archiv

Kateřina Švecová - reprezentantka ČR se stala mistryní Evropy

Vážení kolegové, sportovci.

Nedá mi, abych vás neseznámil s dalším úspěchem našeho regionu a ČR ve sportu a zároveň abych se nepodělil o moji velikánskou radost. Dcera - Kateřina Švecová (15 let jí bude v prosinci letošního roku) - členka Clubu sportů Jihlava a Klubu vodního lyžování Slavoj Kostelec reprezentovala naše město na mistrovství republiky ve vodním lyžování do 17 let. Zde získala 4 medaile - bronz ve slalomu, stříbro v kombinaci a trikách a zlato ve skoku. Na MČR závodila i Rebeka Starková (KVL Slavoj Kostelec) - bronz v kombinaci, trikách, stříbro ve skoku a slalomu. Ihned po MČR se Katka přesunula na mistrovství Evropy za čluny do 17 let na Ukrajinu. Zde vybojovala 10.místo v kombinaci. Během jednoho dne následoval přesun na mistrovství Evropy do Polska - ME za vleky - kde reprezentovala ČR v kategorii do 15 let. Zde maximálně zúročila své tréninkové nasazení a po 3 letech konečně rok bez zranění. Pro ČR vybojovala dvě stříbrné medaile - v kombinaci a v trikách . V neděli se Katka stala mistrem Evropy ve skoku. Na ME startovala i Rebeka Starková - v kategorii do 19 let - stříbro v kombinaci a trikách. Jedná se o historicky první individuální medaile ve vodním lyžování vybojované závodníky našeho regionu a hned takový počet. Výsledky jsou i ukazatelem kvality práce a obětavosti celého oddílu a funkcionářů. Díky své výkonnosti byly obě nominovány do týmu ČR na ME dospělých v Turecku kam odletěly včera (úterý ráno 6. 9. 2011).

Jirka Švec

Partnerské odkazy

Partneři

20.04.2024
Odstartoval střelecký karneval. Brankou již v sedmé minutě v podstatě rozhodl Radim Měkuta sobotní duel B týmů Kamenice nad Lipou a Světlé nad…
20.04.2024
Tři z pěti krajských soutěžích poznaly o minulém víkendu svého nového lídra. FŠ Třebíč i Šebkovice budou svoji pozici hájit na hřištích soupeřů, Tis…